چهارشنبه - 2019 ژانوِيه 23 - 17 جمادي الاول 1440 - 3 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 200387
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1393 18:8
تعداد بازدید : 798

ظرفیت حوزه های علمیه خواهران باید افزایش یابد

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان تهران، گفت: ظرفیت حوزه های علمیه نسبت به تقاضای خواهران بسیار کم است در حالیکه خواهران در راستای توسعه دین اسلام بهترین ظرفیت را دارا هستند.


سید محمدرضا آقامیری مدیر حوزه های علمیه خواهران استان تهران، در نشست خبری آیین آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه استان تهران که امروز در محل حوزه ریاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزارشد ضمن تبریک ایام دهه کرامت، گفت: حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور در طول 20 سال اخیر توسعه پیدا کرده است در حالی در گذشته فقط در شهرهای قم، مشهد و تهران تعداد کمی حوزه عملیه خواهران وجود داشت.

وی با اشاره به این که در حال حاضر 500 حوزه علمیه خواهر راه اندازی شده عنوان داشت: در حال حاضر بیش از 70 هزار طلبه خواهر در سطوح مختلف حوزه فارغ التحصیل شدند و به همین تعداد نیز در حال تحصیل هستند که یک دهم آن مربوط به طلاب تهران است.

حجت الاسلام آقا میری با بیان این که استقبال خواهران جهت طلبگی روز به روز بیشتر می شود گفت: در حال حاضر 60 مدرسه علمیه خواهر در کل استان تهران وجود دارد که با توجه به این ظرفیت ما می توانیم فقط یک چهارم متقاضیان را پذیرش کنیم.

مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان تهران با اشاره به این که خواهران حوزه علمیه بیشتر در سطح دو اشتغال به تحصیل دارند اظهار کرد: در سال جدید بالغ بر 5 هزار و 500 نفر تقاضای تحصیل در سطح دو داشتیم که از این میان 700 نفر پذبرفته شدند و در سطح 3 با هزار نفر متقاضی 200 نفر پذیرفته خواهند شد.

 

وی با اشاره به این که تاثیرگذاری خواهران در ترویج علوم دینی بسیار بیشتر می تواند باشد، گفت: ظرفیت حوزه های علمیه خواهران نسبت به تقاضای خواهران بسیار کم است در حالیکه خواهران در راستای توسعه دین اسلام بهترین ظرفیت را دارا هستند و امیدواریم که با حل شدن مشکلات مدارس دینی بتوانیم در ترویج سبک زندگی اسلامی از سوی خواهران طلبه قدم های بلندی را برداریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :