چهارشنبه - 2018 دسامبر 12 - 4 ربيع الثاني 1440 - 21 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196196
تاریخ انتشار : 3 آذر 1395 9:37
تعداد بازدید : 161

مدرسه امام حسن مجتبی ع

اربعین سید و سالار شهیدان

نشانه شیعه بودن 5 چیز است که یکی از آنها زیارت اربعین است،بلند گفتن بسم الله ،خواندن نافله ها(مخصوص شیعه) بر خاک سجده کردن،انگشتر بر دست راست کردن.در ادامه بیان داشتند که «کونوا مع الصادقین» اشاره به این امر دارد که با صادقین همراه باشید ،صادق بودن در 2 معنا می باشد:معنای اول: عهد اولیه با خداست (سوه یاسین) (انه لکم عدو مبین)،منظور از صادق بودن این است که در آن عهد صادق باشید مثل پیامبر و امامان که سر آمد صادقین هستند . معنای دوم :کسانی که گفتند خداوند ما عهد میبندیم با تو که جزء صادقین باشیم وتنها به سمت تو بیاییم شفاعت یعنی جفت شدن با دیگران،دست بقیه را هم بگیریم و به سمت تو بیاییم . مقام کلی شفاعت برای پیامبر است باید یک سری ابتلائات و مشکلات را بپذیریم تا در مسیر قرار گیریم.بزرگترین ابتلاءپیامبر حضرت زهرا (س)بود که به شب قدر پیامبر تعبیر می شود .پیامبر یک فرزند داشت و تحمل چنین مصیبتی برای ایشان خیلی سخت بود و دومین ابتلاءامام حسین در کربلا (لقد عظم مصیبت و ...)بود.

بسمه تعالی

  برگزاری مراسم اربعین


      به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان،اباعبدالله الحسین(ع) مراسم سوگواری در مورخه (26/8/95) با حضور خانم نجفی(استاد حوزه) ،درمدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام) ، برگزار گردید.

دراین مراسم پس از قرائت قرآن ، خانم نجفی(استاد حوزه) پیرامون ( رمز و رموز اربعین  و عدد 40 ،نطفه حضرت زهرا (س)بعد از 40 روز دوری از حضرت خدیجه (س)بسته شد ، نشانه شیعه بودن 5 چیز است که یکی از آنها زیارت اربعین است،بلند گفتن بسم الله ،خواندن نافله ها(مخصوص شیعه) بر خاک سجده کردن،انگشتر بر دست راست کردن.در ادامه بیان داشتند که «کونوا مع الصادقین» اشاره به این امر دارد که با صادقین همراه باشید ،صادق  بودن در 2 معنا می باشد:معنای اول: عهد اولیه با خداست (سوه یاسین) (انه لکم عدو مبین)،منظور از صادق بودن این است که در آن عهد صادق  باشید مثل پیامبر و امامان که سر آمد صادقین هستند . معنای دوم :کسانی که گفتند خداوند ما عهد میبندیم با تو که جزء صادقین باشیم وتنها به سمت تو بیاییم شفاعت یعنی جفت شدن با دیگران،دست بقیه را هم بگیریم و به سمت تو بیاییم . مقام کلی شفاعت برای پیامبر است باید یک سری ابتلائات و مشکلات را بپذیریم تا در مسیر قرار گیریم.بزرگترین ابتلاءپیامبر حضرت زهرا (س)بود که به شب قدر پیامبر تعبیر می شود .پیامبر یک فرزند داشت و تحمل چنین مصیبتی برای ایشان خیلی سخت بود و دومین ابتلاءامام حسین در کربلا (لقد عظم مصیبت و ...)بود. پیامبرفرمودند :حسین منی و.......حسین از من است ومن از حسین هستم .ان الحسین مصباح الهدی و....اگر او نبود چراغ هدایت خاموش می شد.انسان در سکرات مرگ تنها چیزی که با خود می برد (اعتقادات  خودش است و شفاعت امام هم در آنجا کمکش می کند). محبت مادر با تمام شدن این دنیا تمام می شود اما محبت امامان همیشگی است و....) سخنانی را ایراد فرمودند.

  در پایان مراسم باسوگواری و و پذیرایی به اتمام رسید.

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :