چهارشنبه - 2018 دسامبر 12 - 4 ربيع الثاني 1440 - 21 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196193
تاریخ انتشار : 30 آبان 1395 9:28
تعداد بازدید : 195

مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)تهران

برگزاری مراسم اربعین حسینی در مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)

مراسم و بزرگداشت اربعین حسینی در مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)‏

مراسم و بزرگداشت اربعین حسینی  در  مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)

روز شنبه مورخ 95/8/29 ،  همزمان با ایام اربعین حسینی و به مناسبت همراهی با زائران کربلای معلا واحد فرهنگی به برپایی مراسمی ویژه جهت حال طلاب به جامانده از راهپیمایی اربعین اقدام نمود.

در این نشست ابتدا خانم صادقیان مداح اهل بیت (ع)با ذکر مصیبت ابا عبدالله الحسین (ع)، خدمت امام زمان (عج) عرض ادب نمود ودر ادامه خانم قاسمی استاد حوزه به بیان ویژگیها و اهمیت اربعین پرداخت.

خانم قاسمی ابتدا به هدف حرکت امام حسین (ع) اشاره کرد و بیان داشت: "حرکت امام حسین علیه السلام برای اقامه حق و عدل بود. «انّما خرجت لطلب الاصلاح فی امّة جدّی ارید ان امر بالمعروف وانهی عن المنکر... » (بحارالانوار، ج 44، ص 329 )در زیارت اربعین می خوانیم: «و منح النّصح و بذل مهجته فیک لیستنقذ عبادک من الجهالة و حیرةالضّلاله». این مطلب را روشن می کند که غرض، اقامه ی حق و عدل و دین خدا و ایجاد حاکمیت شریعت و برهم زدن بنیان ظلم و جور و طغیان بوده است.

خانم قاسمی رمز بزرگداشت اربعین را، ابقای یاد و نام  فرهنگ عاشورا دانست و گفت:" آنچه این یاد را زنده کرد، تلاش بازماندگان حسین بن علی(ع)بود. به همان اندازه که مجاهدت حسین بن علی (ع)و یارانش به عنوان صاحبان پرچم، با موانع برخورد داشت و سخت بود، به همان اندازه نیز مجاهدت زینب علیهاالسّلام و مجاهدت امام سجّاد (ع)و بقیه ی بزرگواران، دشوار بود. البته صحنه آنها، صحنه ی نظامی نبود؛ بلکه تبلیغی و فرهنگی بود. ما به این نکته ها باید توجه کنیم."

در نهایت خانم قاسمی درس اربعین  را مطابق با سخنان رهبری چنین بیان کرد: "درسی که اربعین به ما می دهد، این است که باید یاد حقیقت و خاطره ی شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگهداشت. شما ببینید از اول انقلاب تا امروز، تبلیغات علیه انقلاب و امام و اسلام و این ملت، چه قدر پرحجم بوده است."

وی در آخر تاکید نمود:" دستگاه ظالم جبار یزیدی با تبلیغات خود، حسین بن علی (ع)را محکوم می ساخت و وانمود می کرد که حسین بن علی (ع)کسی بود که بر ضد دستگاه عدل و حکومت اسلامی و برای دنیا قیام کرده است!! بعضی هم، این تبلیغات دروغ را باور می کردند. بعد هم که حسین بن علی (ع)، با آن وضع عجیب و با آن شکل فجیع، به وسیله ی دژخیمان در صحرای کربلا به شهادت رسید، آن را یک غلبه و فتح وانمود می کردند! اما تبلیغات صحیح دستگاه امامت، تمام این بافته ها را عوض کرد. حق، این گونه است."از بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی68/6/29
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :