سه شنبه - 2018 نوامبر 13 - 5 ربيع الاول 1440 - 22 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 195267
تاریخ انتشار : 19 آبان 1395 8:28
تعداد بازدید : 179

مدرسه علمیه قبا

مصاديق حسن معاشرت در تحكيم زندگي زناشويي از منظر قرآن و سنّت

در بيان اهداف ازدواج اشاره كرديم به اينكه بنيان خانواده با تشكيل زندگي مشترك و طي كردن اهدافي مانند: بقاء نسل انسان، آرامش و سكونت زوجين و... از فروپاشي خانواده جلوگيري مي كند و برخي آسيبها را بيان كردم كه محبّت، احترام و ادب و... بنيان خانواده را مستحكم تر كرده و بايد از آسيبهايي مثل تجمل گرايي، پرتوقعي، خشونت و آزار و.... جلوگيري كرد تا خانواده اي نمونه داشت.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه قبا

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

مصاديق حسن معاشرت در تحكيم زندگي زناشويي از منظر قرآن و سنّت

 

1391

فهیمه حسینی

اشرف بیان زاده

طوبی شاکری

خانواده، حسن، معاشرت، تحكيم، آسيب ها، زوجين.

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

اين تحقيق پاياني با عنوان "مصاديق حسن معاشرت در تحكيم زندگي زناشويي از منظر قرآن و سنّت" به روش كتابخانه اي تهيّه و تدوين شده است. محقّق با مراجعه به كتابخانه هاي مختلف پس از فيش برداري مطالب حاضر را جمع آوري كرده است. هدف از تنظيم اين مطالب توضيح مطالبي پيرامون بهتر شدن روابط بين زوجين مي باشد.

در اين تحقيق به اين نكات مهّم اشاره شده است:

ابتدا با توجه به آيات قرآن كريم و روايات ائمه اطهار (عليهم السلام)، به بيان اهمّيت و اهداف تشكيل خانواده پرداختيم و اينكه در ارزش و اهميت ازدواج همين بس كه حتّي سفارش شده كه در امر ازدواج وساطت كنيد كه پاداشي عظيم دارد.

و در بيان اهداف ازدواج اشاره كرديم به اينكه بنيان خانواده با تشكيل زندگي مشترك و طي كردن اهدافي مانند: بقاء نسل انسان، آرامش و سكونت زوجين و... از فروپاشي خانواده جلوگيري مي كند و برخي آسيبها را بيان كردم كه محبّت، احترام و ادب و... بنيان خانواده را مستحكم تر كرده و بايد از آسيبهايي مثل تجمل گرايي، پرتوقعي، خشونت و آزار و.... جلوگيري كرد تا خانواده اي نمونه داشت.

و در آخر مصاديقي و نمونه هايي از حسن معاشرت زوجين بيان شده تا راهكاري براي زندگي بهتر زوجين باشد و در اين زمينه چند نمونه از زوج هاي اسلامي را معرفي كرديم.

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :