پنج شنبه - 2019 مي 23 - 19 رمضان 1440 - 2 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194505
تاریخ انتشار : 26 مهر 1386 12:45
تعداد بازدید : 146

تحقیق پایانی - مدرسه علمیه الزهرا علیهاالسلام

مسیحیت صهیونیسم

مسأله مورد بررسی شده مسیحیت صهیونیزم است. صهیونیزمی که با یهودیزه کردن باورها و موجودیتهای مسیحی ، همواره کوشیده است شریانهای حیاتی انسانی و دینی را به قلب اعتقادات و خواستهای خویش ختم نماید. لذا درکی صحیح و عمیق از سیاستها ، نگرشها و موضوع گیریهای جریان خطرناک فکری صهیونیزم و آگاهی ، شناخت و گسترش ولو ناچیز از حساس ترین مسأله سیاسی – عقیدتی روز منطقه و جهان ، جزء مهمترین اهداف این تحقیق محسوب می شود . همچنین مسائل مبتلا به این تحقیق عبارتند از : چگونگی ماهیت مسیحیت ، صهیونیزم و مسیحیت صهیونیزم ؛ نحوه شکل گیری اهداف کوتاه مدت و بلند مدت مسیحیان صهیونیزم از مداخله در موضوعات بنیادین ملل و اقوام.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه الزهرا علیهاالسلام تهران

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 مسیحیت صهیونیسم

 

 

 1386

 

زینب ذاکری

 

 مریم زارعی اقدم

 

 مجتبی تدین

 

مسیحیت، یهود، صهیونیزم، کابالا، مسیحیت صهیونیزم، ارتدوکس، کاتولیک، پروتستانیسم، پیوریتانیزم، بنیادگرایی، مارتین لوتر

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

مسأله مورد بررسی شده مسیحیت صهیونیزم است. صهیونیزمی که با یهودیزه کردن باورها و موجودیتهای مسیحی ، همواره کوشیده است شریانهای حیاتی انسانی و دینی را به قلب اعتقادات و خواستهای خویش ختم نماید. لذا درکی صحیح و عمیق از سیاستها، نگرشها و موضوع گیریهای جریان خطرناک فکری صهیونیزم و آگاهی ، شناخت و گسترش ولو ناچیز از حساس ترین مسأله سیاسی عقیدتی روز منطقه و جهان ، جزء مهمترین اهداف این تحقیق محسوب می شود . همچنین مسائل مبتلا به این تحقیق عبارتند از : چگونگی ماهیت مسیحیت ، صهیونیزم و مسیحیت صهیونیزم ؛ نحوه شکل گیری اهداف کوتاه مدت و بلند مدت مسیحیان صهیونیزم از مداخله در موضوعات بنیادین ملل و اقوام.

با توجه به کمبود و بعضاً فقدان منابع مکتوب   فارسی ، در تحقیق از از منابع غیر سنتی (دیجیتالی) استفاده شده و مجموعاً منابع کتابی و دیجیتالی بکارگیری شده اند.

  ماحصل این تحقیق آن است که صهیونیزم مسیحی عبارت از مجموعه باورهای دینی است که در زمینه تحقق اهداف صهیونیزم در میان  عده ای از مسیحیان به ویژه رهبران و اتباع کلیسای پروتستانی شایع گردیده و اکنون پس از کنار هم قراردادن تکه های متعدد و گوناگون پازل آن ، آنچه آشکار می گردد حمایتهای جانبدارانه و منفعت طلبانه آمریکائیان از این روند جدید است که در لوای تحریفات دینی و بهره از ابزار مختلف اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی ، بنیانهای دینی حاکم بر ملل و اقوام جهان را نشانه رفته و از این رهگذر مطامعی بس خطرناک ، گسترده و چندجانبه را مطالبه می نماید که نهايتاً نابودی بشریت را به ارمغان می آورد. 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :