چهارشنبه - 2020 آوريل 08 - 15 شعبان 1441 - 20 فروردين 1399
16572رکورد در مدت زمان 0.577ثانیه
عبارت مورد جستجو :
به همت مدرسه علمیه حضرت زینب کبری (س) کرسی آزاداندیشی با عنوان اعلان برائت و اندیشه تقریب مذاهب با حضور اساتید برجسته حوزه خانم ها دیالمه، عبودیت، سروی برگزار شد.
به این سوره "اسراء" گویند چرا که در آغاز این سوره، جریان معراج پیامبر گرامی (صلی الله علیه وآله و سلم) را بازگو نموده است بدین سبب است که به این نام، شهرت گرفت.
کرسی آزاداندیشی در مدرسه علمیه حضرت معصومه (س) شهرستان دماوند با عنوان «آیا اهل بیت (ع) در پی تشکیل حکومت بوده اند؟» برگزار شد.
جلسه دفاعیه پایان نامه خانم رستمی سلیم با عنوان بررسی اطلاق مقامی و موارد کاربرد آن برگزار شد.
استخاره درخواست شایسته ترین راه از خداوند عزوجل برای کاری که در تدارک انجام آنیم از حیث فساد و صلاح ، سود و زیان دنیوی و اخروی از طریق دست یازیدن به قرآن شریف و یا اخذ قبضه تسبیح و یا کتابت رقعه و مانند اینها می باشد .
نشست فرهنگی در مدرسه علمیه خواهران مشکوة اندیشه شهر تهران با سخنرانی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد
می توان حضرت خدیجه سلام الله علیها را به عنوان یک رکن اساسی در تاسیس اسلام قلمداد نمائیم! چرا که علاوه بر ثروتی که برای گسترش اسلام در اختیار پیامبر قرارداد، به گواهی تاریخ، تا حضرت خدیجه سلام الله علیها زنده بود شکنجه مشرکین بر حضرت دشوار نبود و شخصیت و نفوذ حضرت خدیجه سلام الله علیها مانع بسیاری از توطئه های آنان بود.
مرحله دوم کارگاه آموزش مهارت های بیان تفسیر قرآن توسط موسسه فرهنگی قرآن و عترت تمهید و به همت مدیریت حوزه علمیه خواهران استان تهران در روزهای دوازدهم و سیزدهم مردادماه برگزار خواهد شد.
مسابقه کتابخوانی انسان 250 ساله طی دو مرحله در مدرسه علمیه حضرت ولیعصر عج برگزار می گردد
امیر المؤمنین(ع) در خطبه عید فطر مى‏ فرماید:«الا و ان المضمار الیوم و السباق غدا الا و ان السبقة الجنة و الغایة النار». (1)دنیا محل مسابقه است و آخرت زمان اجر گرفتن، بهشت جایزه برندگان این مسابقه و جهنم جزاى بازندگان است. در روایتى از فرزند گرامیش چنین آمده است:«مر الحسن (ع) فى یوم فطر بقوم یلعبون و یضحکون فوقف على رؤوسهم، فقال: ان الله جعل شهر رمضان مضمارا لخلقه، فیستبقون فیه بطاعته الى مرضاته، فسبق قوم ففازوا، و قصر آخرون فخابوا، فالعجب کل العجب من ضاحک لاعب فی الیوم الذی یثاب فیه المحسنون و یخسر فیه المبطلون و ایم الله لو کشف الغطاء لعلموا ان المحسن مشغول باحسانه و المسى‏ء مشغول باسائته. ثم مضى‏». (2)
  • تعداد رکوردها : 16572