پنج شنبه - 2019 مي 23 - 19 رمضان 1440 - 2 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194437
تاریخ انتشار : 10 آبان 1395 22:22
تعداد بازدید : 193

درمان عمومی و اختصاصی تب

[کلاس طب اسلامی

درمان عمومی و اختصاصی تب خدیجه میرنظامی، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری جلسه دوم طب اسلامی در تاریخ پنجشنبه و جمعه ششم و هفتم آبان ماه از ساعت 10 الی 30/11 در سالن اجتماعات با حضور طلاب و اساتید و دانش آموختگان و خانواده هایشان،عموم مردم نیز شرکت داشتند،خبر داد. حجت الاسلام تبریزیان در این دو روز که کلاس برگزار گردید ابتدا به مبانی طب اسلامی اشاره کردند و گفتند: تاریخچه طب اسلامی به زمان حضرت آدم علیه السلام برمی گردد؛برای نمونه حضرت داوود و حضرت سلیمان در محرابشان هر روز گیاهی می روئید و با آنان سخن می گفت و خود را معرفی می کردند،پس پیامبران الهی طبابتشان مرجع الهی دارد؛همچنین از جمله آنان حضرت مسیح علیه السلام بود که ایشان نیز طبیب بودند و با علم الهی بیماران را درمان می کردند.

درمان عمومی و اختصاصی تب

خدیجه میرنظامی، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری جلسه دوم طب اسلامی در تاریخ پنجشنبه و جمعه ششم و هفتم آبان ماه از ساعت 10 الی 30/11 در سالن اجتماعات با حضور طلاب و اساتید و دانش آموختگان و خانواده­هایشان،عموم مردم نیز شرکت داشتند،خبر داد.

حجت الاسلام تبریزیان در این دو روز که کلاس برگزار گردید ابتدا به مبانی طب اسلامی اشاره کردند و گفتند:­تاریخچه طب اسلامی به زمان حضرت آدم علیه­السلام برمی­گردد؛برای نمونه حضرت داوود و حضرت سلیمان در محرابشان هر روز گیاهی می­روئید و با آنان سخن می­گفت و خود را معرفی می­کردند،پس پیامبران الهی طبابتشان مرجع الهی دارد؛همچنین از جمله آنان حضرت مسیح علیه­السلام  بود که ایشان نیز طبیب بودند و با علم الهی بیماران را درمان می­کردند.

گرچه در حال حاضر کتاب ادیان آسمانی به علت تحریف تغییر کرده است اما طب اسلامی و روایی ما دستخوش تغییر و تحریف نشده است چنانکه در طب اسلامی در کتاب قانون بوعلی آمده است که به طب اسلامی روایی هیچ چیز اضافه نگردیده است؛البته خود بوعلی و جالینوس و... امکان داشته است به مواردی داروهایی را اضافه نمایند ولی طب اسلامی روایی ما تحریف نشده است. 

این استاد و پدر طب اسلامی با توجه به مطالب گذشته که درباره تب بیان کرده­بودند که تب کردن از جمله امراضی است که باعث سست شدن استخوان می­گردد و گوشت را می­خورد و... اظهار کردند:در هنگام ابتلا به آن باید برای درمان آن اقدام کرد از جمله این درمان­ها که به درمان عام معروف است استفاده از آب برای سرد کردن بدن،دعا،غسل کردن می­باشد.

سپس افزودند:و برای درمان اختصاصی علاوه بر  انجام سه مرتبه غسل به نیت سلامتی و رفع تب،باید از پودر سیب کال،پودر عناب،پودر سنجد و گل بنفشه و سیاه دانه نیز استفاده کرد و همچنین خوردن سردی باعث از بین رفتن تب می­گردد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :