پنج شنبه - 2019 مي 23 - 19 رمضان 1440 - 2 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194421
تاریخ انتشار : 25 مهر 1387 18:51
تعداد بازدید : 112

مدرسه علمیه فاطمیه (س)، پیشوا

حیات معنوی آب

تحقیق پایانی با عنوان حیات معنوی آب

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه  فاطمیه (س ) پیشوا

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

حیات معنوی آب

1388

سهیلا بدرلو

زری باغانی ثانی

طوبی شاکری

آب ، حیات ، عرش ، توحید ، تدبیر الهی ، نعمت ، آیه ، هدایت

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

با توکل و مدد ویژه مظهر آب روان حضرت ولی عصر (عج) و مولا اباعبدا... الحسین و 72 تن از شهدای کربلا.

  موضوع تحقیق پایانی تحت عنوان "حیات معنوی" آب ،که به منظور دست یافتن به رشد فکری و شناخت صحیح و جامع در رابطه با آب ، بالا بردن روحیه اعتقاد و یگانگی به خداوند و پیدا کردن جایگاه «آب» در امور زندگی فردی و اجتماعی می باشد ؛ چرا که تکیه بر قدرت لایزال الهی انسان را در مقابل هر امری شکست ناپذیر می کند و او را به سر منزل مقصود می رساند. آنچه در اینجا می آید خلاصه ای از فعالیّتها و کوشش ها انجام شده این حقیر در این راستا می باشد ؛ که در وهله اول یک سری سوالات از سوی محق مطرح شده که نویسنده سعی کرده تا حد توان و امکانان خود برای یافتن سوالات کوشش نماید.

در رابطه با موضوع حیات معنوی آب عناوین و مطالب فراوانی مطرح است که هر یک پهنه ای گسترده برای پژوهش تواند بود ؛ تلاش نگارنده همه این بوده که دست یابی پژوهشگران را به یکی از این منابع آسان سازد.

برای دست یابی به سوالات پس از مطالعه دقیق و فیش بردارهای مورد نیاز توانستم به پرسش هایی که برایم مطرح شده بود پاسخ گویم. روشی که برای انجام تحقیق مورد استفاده قرار گرفت گاهی به صورت کتابخانه ای البته بیش تر کتابخانه های اینتر نتی  ... ، استفاده از نوارهای سخنرانی ، استفاده از نرم افزارهای اطلاعاتی و در اکثر اوقات مراجعه به سایتهای مرتبط با موضوع بوده است. و آنچه در انتهای امر تحقیق ، با توجه به فرموده پیامبر ، که فرموده اند : تفکّر و فی الاء ا... برایم حاصل شد این بود که دریافتم : رحمت واسعه الهی بر پهنه ی گسترده جهان حاکم است و اگر این افاضه ی الهی ثانیه ای محو شود ، حیات منهدم می گردد ؛ بنابراین ربّ العالمین با اعطای نعمت های خود به بندگان ، که یکی از این نعم آب است ، به استدلال عظمت و قدرت خود می پردازد که شکر این عظمت و قدرت بر بندگان لازم الاجرا است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :