چهارشنبه - 2019 مي 22 - 18 رمضان 1440 - 1 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194419
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1387 18:48
تعداد بازدید : 114

مدرسه علمیه فاطمیه (س)، پیشوا

دلايل گرايش زنان به بي حجابي

تحقیق پایانی با عنوان دلايل گرايش زنان به بي حجابي

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه  فاطمیه (س ) پیشوا

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

دلايل گرايش زنان به بي حجابي

 

1387

هوریه فراهانی قوزلوجه

حمیدرضا محمدی طیب

طوبی شاکری

زن ، گرایش ، بی حجابی

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

حجاب پوشش تمام بدن و زيبايي هاي ظاهري زن در برابر مردان بيگانه و براي   پيش گيري و کنترل برخي گرايشها و رفتارهاي خود نمايي و وسوسه انگيز است .

حجاب و پوشش زن يكي از محكمترين سنگرهايي است كه مسلمان بويژه جوانان را از فساد و فحشا حفظ مي كند . اگر حجاب جاي خود را به بي حجابي دهد و زنان توجهي به پوشش كامل كه خداوند دستور داده و حد و حدود آن رادر قرآن و احاديث مشخص كرده است نكنند و هرگونه كه دوست داشتند و مد روز بود لباس بپوشند و هدف اصلي حجاب و پوشش را فراموش  كنند نبايد انتظاري جز جامعه اي نابسامان و آشفته داشته باشيم .

حجاب سواي تكليف الهي يك امري فطري مي باشد . زماني كه يك زن بر خلاف فطرت قدم بر مي دارد، و حجاب را رعايت نمي كند، بايد به اين موضوع توجه كرد و از نظر دور نداشت كه چرا وچه چيز باعث مي شود يك زن بر خلاف فطرت خود عمل كند . در هر صورت دلايلي وجود دارد كه زن را وادار مي كند كه بي حجابي را بر پوشش كامل ترجيح دهد و آن را براي خود بهتر و لايق تر بداند . با نگاهي كه به اين موضوع داريم ، مي بينيم دلايل گرايش زنان به بي حجابي با عوامل مختلفي چون سياسي ، اقتصادي ، اجتماعي، رواني ، خانوادگي ، اعتقادي ، فرهنگي ، علمي وغيره ارتباط دارد كه قسمتي ازاين دلايل به گونه اي است كه زن به علت مشكل فردي مثل كمبود شخصيت ، بي حجابي را انتخاب مي كند .و قسمتي نيز بسته به عوامل محيطي و بيروني دارد مثل زني كه در جامعه يا محيطي بي حجاب فعاليت مي كند و در اثر زندگي در اين اجتماع بي حجابي برايش يك امر عادي مي شود . و گاهي نيز طرز تفكر را هم تغيير مي دهد مانند برخي افراد تحصيل كرده ي دانشگاهي كه بي حجابي برايشان يك امر عادي است و در بعضي مواقع آنرا با شخصيت بودن و اجتماعي بودن قلمداد مي كنند و به قول خودشان روشن فكر هستند . و با انگيزه هاي سياسي , اقتصادي بزرگترين ظلم را در حق زن انجام داده اند و او را به تدريج به بي حجابي کشانده اند .

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :