چهارشنبه - 2019 مي 22 - 18 رمضان 1440 - 1 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194418
تاریخ انتشار : 22 مرداد 1387 18:41
تعداد بازدید : 119

مدرسه علمیه فاطمیه (س)، پیشوا

از عبرانيان تا دولت صهيونيسم

تحقیق پایانی با عنوان از عبرانيان تا دولت صهيونيسم

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه  فاطمیه (س ) پیشوا

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

از  عبرانيان تا دولت صهيونيسم

 

1387

فاطمه سیلسپور

زهرا احمدی  

طوبی شاکری

دولت، صهیونیسم ، عبرانیان

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

تحقيق حاضر بررسي تاريخ شکل گيري صهيونيسم تا تشکيل دولت اسرائيل در سرزمين فلسطين است . منابع و مقالات مستند بسياري در تحقيق حاضر مورد مدافّه قرار گرفته است و از آن جا که در انجام اين تحقيق هدف اصلي بيان واقعيت هاي تاريخي است ، محقق از ارائه ي هرگونه نظر شخصي خودداري نموده است. در نتيجه رويدادهاي تاريخي از يک منبع و گاهي از دو يا حتي چند منبع عيناً ذکر شده و کمتر از نقل قول استفاده شده است .

در اين تحقيق ابتدا تلاش شده است تا تصوير روشني از تاريخچه ي قوم يهود از ابتداي پيدايش آبا و اجداد اين قوم يعني بني اسرائيل ، روحيات و خصلت هاي آنان ، برخوردهايي که با پيامبر خود حضرت موسي و پيامبران پس ازاو داشتند و بالاخره سرزمين هايي که در     آن ها زندگي مي کردند و... ارائه شود .

هويت و نوع تفکر و چگونگي نگاه يهود به زندگي و براساس برخوردآن ها با مسلمانان در زمان پيامبر گرامي اسلام و پس از آن ، از زبان آن حضرت و با بيان وحي طرح گرديده است و به عنوان پيش زمينه براي بيان سير تاريخي شکل گيري و رشد انديشه هاي نژاد پرستانه ي صهيونيستي مورد استفاده قرار گرفته است.

محقق در ادامه با بيان سير تاريخي تلاش هاي فکري و عملي نظريه پردازان صهيونيست از سال 1882 ميلادي و حمايت هاي بي دريغ فکري و مالي طرفداران آن ها براي تأسيس دولت مستقل يهود در سال 1948 سعي در اثبات فرضيه هاي  مربوط به پژوهش نموده است .

طرح مخالفت هاي و مبارزات و واکنش هاي جدي مسلمانان و اعراب و آزاديخواهان در جهت ممانعت از تحقيق اهداف شوم صهيونيستي و تحليل تاريخي علل شکست جنبش هاي آزاديخواهانه تاتاريخ تشکيل دولت غاصب اسرائيل مي تواند حاوي نکات آموزنده و ارزشمندي باشد که هر مسلمان حداقل براي تأييد مبارزات انتفاضه ي فلسطين از آن بهره بگيرد .

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :