چهارشنبه - 2019 مي 22 - 18 رمضان 1440 - 1 خرداد 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194412
تاریخ انتشار : 25 مهر 1387 18:32
تعداد بازدید : 176

مدرسه علمیه فاطمیه (س)، پیشوا

سیاست و مهدویت

تحیق پایانی با عنوان سیاست و مهدویت

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه  فاطمیه (س ) پیشوا

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

سیاست و مهدویت

1387

آمنه خراسانی

حمیدرضا محمدی طیب

طوبی شاکری

سياست ، مهدويت ، حكومت

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

روند روز افزون توجه عمومي ، به ويژه اقشار فرهيخته و تحصيل كرده به مباحث مهدوي رسالت و مسئوليت مراكز فعال در اين حوزه را دو چندان كرده و ضرورت تغذيه فكري مهدوي با وران را بيش از پيش روشن نموده است .

موضوع اين تحقيق سياست و مهدويت مي باشد و سعي شده است تا جامعه ي قبل از ظهور و بعد  از ظهور امام زمان (عج) در ابعاد مختلف به طور اجمال بررسي شود .

هدف از اين تحقيق آشنايي باجامعه ي قبل از ظهور امام عصر (عج) و عصر طلايي ظهور مي باشد . ايامي كه در آن آسمان نيز از بارش پي در پي باران رحمتش برزمين دريغ نمي ورزد.

در اين تحقيق تعريف كامل سياست و مهدويت و ضرورت پرداختن به مسائل مهدوي بيان شده است . سپس جامعه قبل از ظهور امام زمان (عج) وضعيت ديني مردم ، اخلاق پيش از ظهور ، امنيت پيش از ظهور ووضعيت اقتصادي جهان ، در عصر ظهور به تصوير كشيده شده است . در ادامه حوادث دوران ظهور ، چگونگي حكومت امام زمان و جامعه ي آرماني و مدينه فاضله امام زمان (عج) مورد بررسي قرار گرفته است

در مجموع نشان داديم كه قبل از عصر ظهور امام زمان( عج) حكومت ها چه ظلم هاوستم هايي بر مردم روا مي دارند و از لحاظ اقتصادي و امنيتي در رفاه و آسايش به سر نمي برند اما عصر حكومت حضرت دوران اتمام ستمگري است و شيوه ي حكومت آن حضرت با تمام حكومت هاي جهان تفاوت خواهد داشت .

آنچه در اين نوشتار مطرح شده است  ، تلاش اندكي براي شناسايي برخي از مهم ترين مباحث مطرح در حوزه گرايش مطالعات سياسي مهدويت بوده است . اميد است با تلاش بيشتر در زمينه ي  شناخت فرهنگ مهدويت  و آسيب شناسي آن ، اين فرهنگ در سراسر جهان گسترده شود .

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :