دوشنبه - 2018 دسامبر 17 - 9 ربيع الثاني 1440 - 26 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194322
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1388 7:26
تعداد بازدید : 147

مدرسه علمیه فاطمیه (س)، پیشوا

فدک و ادله ي غصب آن

تحقیق پایانی با عنوان فدک و ادله ي غصب آن

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه  فاطمیه (س ) پیشوا

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

فدک و ادله ي غصب آن

 

1389

مریم هداوند میرزایی

مصطفی کریمی  

طوبی شاکری

فدک , غصب , خطبه حضرت زهرا (س)

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

از روزي که سرزمين فدک به امر خاص خداوند به حضرت زهرا (س) تعلق گرفت و پس از اعطا شدن فدک به حضرت زهرا (س) ، حکام دولتي نماينده ي حضرت زهرا (س) را از آن سرزمين اخراج نمودند اين خود عاملي براي بوجود آمدن اقداماتي از سوي حضرت زهرا (س) براي بازگرداندن اموال خود شد که اين امر در طول تاريخ فدک را به عنوان شاهدي محکم در دست شيعيان حضرت زهرا (س) قرار گرفت ، شيعيان باگذشت قرن ها خود را به مسجد پيامبر (ص) مي رسانند و نداي جانسوز آه دل  شکسته ي  يادگار پيامبر با پاسخ مصبت ميدهند . حضرت زهرا (س) اين مدرک قوي را به دست دوستان خود سپرد تا در هر کجا و هر زمان نشان دهند نسبت به مقام عصمت کبري بي تفاوت نباشند .

حضرت زهرا (س) بعد از آن که پي برد با ارائه ي سند و مدرک نمي تواند دشمنان را به بازگرداندن حق خود وادار کند به مسجد رفتند و با ايراد خطبه اي کوبنده چهره ي واقعي دشمنان را براي عموم مردم نمايان کردند و از آنان ياري طلبيدند ولي پس از نااميدي از ياري مردم و رويارويي با ظلم و ستمهاي دشمنان که علت اين ستم ها اين بود که آنها در واقع حضرت زهرا (س) را سد قوي در راه تحقق بلند پروازيهاي نامشروع و غير قابل توجيه خود مي دانستند . آنها به زير فشار گذاشتن و ظلم به حضرت علي (ع) و حضرت زهرا (س) ادامه دادند تا اين که حضرت زهرا (س) به بستر بيماري افتادند و بعد از تحمل دردها و سختي ها به مقام رفيع شهادت نائل شدند .

علت هاي فراواني دشمنان را براي غصب نمودن فدک واداشت که از جمله ي اين علت ها علل سياسي , ديني , اخلاقي , اقتصادي آن بيان شده است .

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :