چهارشنبه - 2019 ژانوِيه 23 - 17 جمادي الاول 1440 - 3 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194304
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395 15:10
تعداد بازدید : 150

تحقیق پایانی مدرسه علمیه کوثریه

چگونگي الگوپذيري مادران و همسران شهداي انقلاب اسلامي از مادران و همسران شهداي عاشورا

در انقلاب اسلامي ايران و دفاع مقدس زنان ايراني با الگوپذيري از بانوان عاشورايي، دوشادوش مردان، دليرانه ايستادند و به جهانيان نشان دادند كه در راه عقيده و آرمان خويش حاضرند از همه چيز چشم بپوشند و تا مرز ايثار و شهادت پيش بروند. بدون شك زنان عاشورايي و زنان پيرو مكتب عاشورا، شاخصه هاي منحصر به فرد فراواني داشته اند كه موجب تفوّق و پيروزي ايشان گرديده است. اين پايان نامه با هدف معرفي الگوي مناسب براي زنان و آگاهي دادن به آنها در مورد نقش تربيتي شان و توانايي آنها در به كمال رساندن خانواده در دو فصل گردآوري شده است

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه  کوثریه

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

 

چگونگي الگوپذيري مادران و همسران شهداي انقلاب اسلامي از مادران و همسران شهداي عاشورا

 

 1395

 

مهناز هوشیار

 

خانم فریده سرخی

 

خانم نیره قوی

 

زنان عاشورايي، الگوپذيري، مادران و همسران شهدا در انقلاب.

 

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

واقعه ي كربلا يكي از مهم ترين وقايعي است كه در تاريخ تأثير شگرفي داشته است. در اين واقعه، امام حسين (عليه السلام) و ياران وفادارشان در دشت كربلا به شهادت رسيدند. در كارواني كه در كربلا همراه امام بود علاوه بر مردان، زنان هم حضور داشتند، كه جزء اهل بيت امام و يا از خانواده ياران آن حضرت بودند. زنان همگونه كه در ايجاد نهضت عاشورا حضور داشتند، در تبيين و حصول اهداف عاشورا، و گسترش فرهنگ عاشورايي سهم بسزايي داشتند.

در انقلاب اسلامي ايران و دفاع مقدس زنان ايراني با الگوپذيري از بانوان عاشورايي، دوشادوش مردان، دليرانه ايستادند و به جهانيان نشان دادند كه در راه عقيده و آرمان خويش حاضرند از همه چيز چشم بپوشند و تا مرز ايثار و شهادت پيش بروند. بدون شك زنان عاشورايي و زنان پيرو مكتب عاشورا، شاخصه هاي منحصر به فرد فراواني داشته اند كه موجب تفوّق و پيروزي ايشان گرديده است.

اين پايان نامه با هدف معرفي الگوي مناسب براي زنان و آگاهي دادن به آنها در مورد نقش تربيتي شان و توانايي آنها در به كمال رساندن خانواده در دو فصل گردآوري شده است كه در فصل اول ويژگي هاي شاخص زنان عاشورايي بيان شده و در فصل دوم به الگوپذيري زنان انقلاب اسلامي از اين ويژگي هاي زنان عاشورا پرداخته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :