يکشنبه - 2018 دسامبر 16 - 8 ربيع الثاني 1440 - 25 آذر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193840
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1390 13:41
تعداد بازدید : 130

تحقیق پایانی-مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

شخصیت و سیره تبلیغی حضرت زینب(س)

یکی از شخصیت های بسیار ممتازو برجسته ای که در دامان ائمه معصومین (ع) رشد یافته و توانسته با به کارگیری اسلوب و روش های تبلیغی، بهترین مبلغ در زما خود باشد و بر تاریخ اسلام تأثیر بگذارد حضرت زینب (س) است. ایشان با رفتار و گفتار اندیشمندانه خود توانستند همواره از دین خود محافظت کنند و حادثه عاشورا را در تاریخ و اعصار زنده گردانند. پس جا دارد که زندگی و سیره ایشان به عنوان یک مبلغ موفق مورد بررسی قرار گیرد. در این تحقیق سعی شده است که ابتدا به ماهیت تبلیغ پرداخته و آنچه را یک مبلغ خوب باید بداند مورد بررسی قرار گیرد و در ادامه پس از تبیین شخصیت و فضایل حضرت زینب(س) به روش تبلیغی ایشان خصوصا سیره و روشی که پس از شهادت حضرت سیدالشهدا در پیش گرفتند و سبب زنده ماندن قیام و اهداف عاشورا گردید، مورد بررسی قرار گیرد.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه ............ کریمه اهل بیت علیهم السلام.......

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

شخصیت و سیره تبلیغی حضرت زینب(س)

1390

 

مهدیه محرابی فرد

 

خانم زارعی اقدم

خانم میرخانی

اهمیت تبلیغ، زینب کبری (س)، سیره قولی، سیره فعلی، خطابه

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

تبلیغ یکی از مهمترین شیوه ها و روش های گسترش فرهنگ هاست و جامعه اسلامی نیزبرای پیشبرد اهداف خود بی نیازاز تبلیغ نیست و در این برهه از زمان و با توجه به تبلیغات بر علیه اسلام باید بتواند در برابر تهاجمات روز افزون دشمنان ایستادگی نموده و آنان را بی اثر نماید. از این رو بر هر شخص دیندار و متعهد فرض است که بتواند در حد توان خود یک مبلغ برای دینش باشد و در این راستا نیاز به الگو دارد و چه کسانی بهتر از ائمه معصومین (ع) و تربیت یافتگان ایشان که می توانند بهترین الگو برای شیعیان باشند.

یکی از شخصیت های بسیار ممتازو برجسته ای که در دامان ائمه معصومین (ع) رشد یافته و توانسته با به کارگیری اسلوب و روش های تبلیغی، بهترین مبلغ در زما خود باشد و بر تاریخ اسلام تأثیر بگذارد حضرت زینب (س) است. ایشان با رفتار و گفتار اندیشمندانه خود توانستند همواره از دین خود محافظت کنند و حادثه عاشورا را در تاریخ و اعصار زنده گردانند. پس جا دارد که زندگی و سیره ایشان به عنوان یک مبلغ موفق مورد بررسی قرار گیرد.

در این تحقیق سعی شده است که ابتدا به ماهیت تبلیغ پرداخته و آنچه را یک مبلغ خوب باید بداند مورد بررسی قرار گیرد و در ادامه پس از تبیین شخصیت و فضایل حضرت زینب(س) به روش تبلیغی ایشان خصوصا سیره و روشی که پس از شهادت حضرت سیدالشهدا در پیش گرفتند و سبب زنده ماندن قیام و اهداف عاشورا گردید، مورد بررسی قرار گیرد.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :