سه شنبه - 2018 اکتبر 16 - 6 صفر 1440 - 24 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193207
تاریخ انتشار : 24 مهر 1395 10:0
تعداد بازدید : 589

مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران)

یک ایده برای «سیر مطالعاتی»

مسابقه سیر مطالعاتی تخصص محور

هدف از برگزاری مسابقات سیر مطالعاتی غالبا ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بصیرت افزایی است. در این راستا؛ به جهت این که طلاب فعالیت های خاص و مهمی چون امر تبلیغ، تحقیق و ترویج دین و پاسخگویی به شبهات را بر عهده دارند؛ ضروریست تا مطالعات بیشتر و عمیق تر در این زمینه انجام پذیرد تا علاوه بر بالارفتن سطح علمی طلاب؛ غالب بیانات و استدلالات آن ها در مطالب مورد نیاز و کاربردی روز جامعه؛ منطبق بر منابع و مستندات معتبر و قابل ارجاع باشد.

 

واحد پژوهش مدرسه علمیه الغدیر، کتاب «گزیده ای از کتاب الغدیر» اثر «علامه امینی(ره)» را جهت مسابقه سیر مطالعاتی برای طلاب این مدرسه علمیه اختصاص داده است.

همچنین جهت تسهیل استفاده طلاب از منبع مطالعاتی؛ این کتاب را تهیه و در اختیار شرکت کنندگان در مسابقه سیر مطالعاتی قرار داده است.

 شیوه عمومی سیر مطالعاتی بدین شرح است که؛ طلاب در هر ماه، بخش های انتخاب شده از کتاب را در مدت زمان معین مطالعه کرده و سپس از همان بخش از کتاب مسابقه ای برگزار می گردد.

واحد پژوهش مدرسه علمیه الغدیر تهران (خواهران) این بار شیوه متفاوتی را در سیر مطالعاتی اجرایی کرده است.

تفاوت خاص این روش با دیگر شیوه های سیر مطالعاتی در این است که؛ متناسب با هر بخش از کتاب روش جداگانه ای برای مطالعه در نظر گرفته شده است.

به عنوان مثال؛ در بخش اشعار کتاب علاقه مندان به مشاعره می توانند شرکت داشته باشند و یا در بخش های استدلالی کتاب، طلاب امکان مناظره خواهند داشت.

از این طریق هر یک از  طلاب می توانند بطور تخصصی و با توجه به علاقه و استعداد خود، کتاب را مطالعه کرده و در آن زمینه خاص تبحر و اطلاعات لازم را کسب نمایند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :