پنج شنبه - 2018 ژوئن 21 - 8 شوال 1439 - 31 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193158
تاریخ انتشار : 23 مهر 1395 22:52
تعداد مشاهدات : 128

ثمره آدمیت ما در اطاعت است

مراسم سخنرانی دهه اول محرم

خدیجه میرنظامی، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری مراسم سخنرانی به مناسبت دهه اول محرم در تاریخ شنبه هفدهم مهرماه ششم محرم الحرام از ساعت 10 الی 30/10 در سالن اجتماعات با حضور کلیه طلاب و اساتید و سخنرانی خانم امیرگل خبر داد. امیرگل در جلسه گذشته بیان کرده بود که:یکی از دلایل کسالت و بی نشاطی امروز همه و همه به خاطر به هم خوردن تعادل است،


ثمره آدمیت ما در اطاعت است

امیرگل در جلسه گذشته بیان کرده بود که:یکی از دلایل کسالت و بی­نشاطی امروز همه و همه به خاطر به هم خوردن تعادل است،هر چیزی که تعادل انسان را به هم               می­ریزد باید که از آن چیز دوری کنیم؛برای نمونه باید از لقمه حرام،حرف­های حرام،شنیدن سخنان حرام و... دوری کرد زیرا که حرام باعث از بین رفتن تعادل در انسان می­شود و وقتی این امر اتفاق افتاد انسان از شادی و نشاط دور می­شود و به کسالت روی می­آورد.

وی سپس با بیان این موضوع که از جمله دلایل وجود کسالت در روح آدمی نشست و برخاست با انسان­های جاهل است ادامه داد:چرا که انسان جاهل وقتی صحبتی می­کند اول به خود ضربه می­زند بعد به طرف مقابل، از این روست که انسان دچار خسران و زیان می­شود.

بعد ادامه دادند:چه زمانی ما می­توانیم انسان کامل و به اصطلاح آدم باشیم؟زمانی که مطیع فرمان الهی بشویم،مطیع فرمان اولی الامر باشیم؛این اولی­الامرها چه کسانی هستند؟از جمله مصادیق اولی الامرها پدر و مادر و همسر و معلم نیز می­باشند،باید از آنان اطاعت نماییم.

در آخر به یک نکته کلیدی اشاره کردند که:ثمره آدمیت ما در اطاعت است؛ما انسان­ها خیلی دچار افراط و تفریط هستیم از این رو به تعادل نمی­رسیم و همه این افراط و تفریط­ها ما را از اعتدال دور می­کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :