سه شنبه - 2019 ژانوِيه 22 - 16 جمادي الاول 1440 - 2 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192604
تاریخ انتشار : 13 مهر 1395 13:7
تعداد بازدید : 89

گزارش سخنرانی روز دوم محرم

مراسم عزاداری محرم

در روز دوم محرم الحرام خانم امیرگل به ادامه سخنرانی درباره قلب انسانی پرداختند و بیان کردند آن قلبی که حرم الهی شد تشخیص حق و باطل را میدهد.

انسانی که قلب او حرم الهی شود تشخیص حق و باطل را می­دهد

خدیجه میرنظامی، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها-ری از برگزاری مراسم سخنرانی به مناسبت دهه اول محرم در تاریخ سه­شنبه سیزدهم مهرماه،دوم محرم الحرام از ساعت 10 الی 30/10 در سالن اجتماعات با حضور کلیه طلاب و اساتید و سخنرانی خانم امیرگل خبر داد.

امیرگل گفت:علم ما باید در مرحله عقل بشود اگر چیزی و علم وارد  مرحله عقل شد،کاربردی می­شود اما متأسفانه همه علومی که ما در آن مهارت پیدا می­کنیم در مرحله توهم باقی می­ماند.

این استاد عقاید در ادامه افزود:قلوب دنیایی مانند همه مهارت­ها و علومی که در دنیا آن­ها را کسب می­کنیم و فقط در دنیا برای ما کارآیی و فایده دارد؛قلبی که خدا از آن یاد می­کند همان قلوب انسانی است؛انسان زمانی نورانی می­شود که در او فرمان الهی زنده شود و معنای«و نفخت فیه من روحی» همان است که امر و فرمان الهی درون قلب انسان شود و دیگر شیطان در آن راه نیابد.

اگر کسی دارای القلب شود یعنی همان قلب انسانی تشخیص حق و باطل را می­دهد؛همه انسان­ها این القلب را دارند حتی شقی­ترین افراد ولی خود نخواسته­اند که از آن استفاده کنند؛مهم­ترین وظیفه ما این است که در این عالم خدا را نشان دهیم؛خدا بهترین خیررا برای ما انتخاب کرده است«القلب»فقط یک قدم به سوی خدا برداریم وارد راه و مسیر او می­شویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :