دوشنبه - 2019 آوريل 22 - 17 شعبان 1440 - 2 ارديبهشت 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192572
تاریخ انتشار : 4 مهر 1386 13:46
تعداد بازدید : 99

تحقیق پایانی- مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع)

نقش اعتقادات مذهبي در رشد و تعالي خانواده

خانواده يكي از نظام هاي اوليه جوامع بشري است كه با وجود تحولات اساسي در اهداف و كاركردهاي خود ثابت مانده و هنوز در جوامع اهميت اساسي دارد . خانواده مناسب ترين نظام براي تأمبن نيازهاي مادي ، رواني و معنوي بشر بوده و بهترين بستر رت براي تأمين امنيت و آرامش رواني اعضا ، پرورش نسل جديد و برآورده ساختن نيازهاي عاطفي افراد فراهم نموده است

 

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

نقش اعتقادات مذهبي در رشد و تعالي خانواده

1386

طاهره قربانعلي زاده

فاطمه نجفی

فرزانه نیکو برش

رشد و تعالي،

دين،ازدواج

خانواده،

اعتقادات مذهبي

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده


خانواده يكي از نظام هاي اوليه جوامع بشري است كه با وجود تحولات اساسي در اهداف و كاركردهاي خود ثابت مانده و هنوز در جوامع اهميت اساسي دارد . خانواده مناسب ترين نظام براي تأمبن نيازهاي مادي ، رواني و معنوي بشر بوده و بهترين بستر رت براي تأمين امنيت و آرامش رواني اعضا ، پرورش نسل جديد و برآورده ساختن نيازهاي عاطفي افراد فراهم نموده است . با اين حال ، در عصر حاضر نظام خانواده دچار مشكلات و چالشهاي اساسي گرديده و اين مشكلات نشان مي دهد كه خانواده نيازمند توصيه هاي تربيتي و روان شناختي بسياري براي رويارويي با پيچيدگي هاي زندگي كنوني ما است . مهم ترين متون ديني ما ، يعني قرآن و كلمات پيامبر (ص) و معصومان (ع) ، سرشار از توصيه هاي كارآمد و متناسب با عصر حاضر است .

رساله حاضر پيرامون نقش اعتقادات مذهبي بر رشد و تعالي خانواده ، به بررسي خانواده و نقش اعتقادات مذهبي در رشد خانواده ، با استفاده از روش توصيفي تحليلي ، پرداخته كه در سه فصل ارائه مي گردد .

اعتقادات در زندگي عادي انسانها نقش مهمي دارد و ترك باورهاي ديني ، آرامش و لذت را از زندگي سلب مي كند و موجب اضطراب و حسرت و حيرت مي شود ، هر چند فرد از مزاياي مالي خوبي برخوردار باشد . 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :