سه شنبه - 2019 ژانوِيه 22 - 16 جمادي الاول 1440 - 2 بهمن 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192566
تاریخ انتشار : 16 خرداد 1388 13:38
تعداد بازدید : 93

تحقیق پایانی- مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع)

سيره انبياء و حضرت خاتم(صلی الله عليه و آله و سلم) در تبليغ و ترويج آموزه هاي ديني

نظام و پيوستگي جهان آفرينش و هماهنگي موجودات با يك ديگر حاكي از آن است كه غرض خداوند حكيم از خلقت هر پديده اي خصوصاً انسان، رسيدن به كمال شايسته است، در فطرت پاك انسان حس خداپرستي و گرايش به پرستش وجود دارد و آدمي سعي مي كند راه رسيدن به اين هدف را بپيمايد

 

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

سيره انبياء و حضرت خاتم(صلی الله عليه و آله و سلم) در تبليغ و ترويج آموزه هاي ديني

1388

زهرا بهرامي

رضايي سرشت 

فرزانه نیکوبرش

نبي،تبليغ،دعوت،دين

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

 

نظام و پيوستگي جهان آفرينش و هماهنگي موجودات با يك ديگر حاكي از آن است كه غرض خداوند حكيم از خلقت هر پديده اي خصوصاً انسان، رسيدن به كمال شايسته است، در فطرت پاك انسان حس خداپرستي و گرايش به پرستش وجود دارد و آدمي سعي مي كند راه رسيدن به اين هدف را بپيمايد از آن جا كه عقل و دانش بشر براي راهنمايي او به سوي هدف والاي آفرينش كافي و كامل نيست. لذا خداوند پيامبران و رسولان را فرستاد تا در پرتو وحي، هدايت گر نوع بشر به يگانه راه سعادت و تكامل باشند.

در اين نوشتار شيوه جمع آوری اطلاعات به صورت کتاب خانه ای و روش تحقيق به صورت توصيفی ـ تاريخی است که در سه فصل ارائه شده است.

شكي نيست كه سفيران الهي جهت تبليغ و ترويج آموزه هاي ديني زحمات فراواني را متحمل شدند. رسولان حق به مانند طبيبان دلسوزي بودند كه همواره نگران سلامت روحي و جسمي بيمار خود هستند، هم به فكر رفاه دنيوي مردم بودند و هم آسايش اخروي آن ها را در نظر داشتند. در راستاي رسالت خويش به اصول كلي معتقد بودند كه ثابت و تخلف ناپذير بود. از دعوت به توحيد گرفته تا برقراري عدالت اجتماعي و اعتقاد به معاد، همه ی آن ها براي رسيدن به يك هدف مشترك يعني بازگشت بشر به فطرت پاك انساني از اعماق وجود تلاش مي كردند.اما با شيوه های مختلف که متناسب با مردم همان عصر و زمان باشد.

 به دنبال اين هدف به گونه اي عمل نمودند كه هنوز بعد از قرن ها، تمسك به آن شيوه ها، ره گشاي مسائل و ابهامات در جامعه بشري است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :