جمعه - 2019 آوريل 19 - 14 شعبان 1440 - 30 فروردين 1398
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 192534
تاریخ انتشار : 28 تیر 1391 11:31
تعداد بازدید : 266

تحقیق پایانی مدرسه علمیه کوثریه

آیین مردم داری از نظر قرآن و نهج البلاغه

انسان موجودی اجتماعی است که برای کذران زندگی خود باید با دیگران ارتباط داشته باشد و چنان که برا ی رفع نیازهای مادی و معنوی خود نیاز به ارتباط، تعاون و هم کاری با دیگران دارد. در صورت عدم برقراری ارتباطات سالم و سازنده، اهد فروپاشی پیوندهای اجتماعی خواهیم بود به طوری که عواقبی چون تنهایی، بیماری های روحی و روانی و ... در جامعه را به دنبال خواهد داشت . بنابراین به کارگیری آیین مردم داری بهترین شیوه برا ی رسیدن به جامعه ای مملو از صفا و رسیدن به موفقیت های شغلی و سازمانی است در این تتحقیق این آداب در قران و نهج البلاغه را مورد بررسی قرار می دهیم . رعایت ادم چه در رفتارهای اجتماعی و چه در کلام، رعایت آداب معاشرت بین مرئوس و رییس ، گشاده رویی و گذشت از توصیه های اسلام می باشد که به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است.

بانک جامع تحقیقات پایانی (پایان نامه سطح دو (کارشناسی)) طلاب حوزه علمیه خواهران استان تهران

مدرسه علمیه  کوثریه

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

 آیین مردم داری از نظر قرآن و نهج البلاغه

 

1391

 

 

 سارا شیران

خانم زهرا حجازی دوست

 

خانم عزت السادات میرخانی

 

مردم داری، خوش خلقی،  بردباری، رشد اجتماعی، رشد فردی

 

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

انسان موجودی اجتماعی است که برای کذران زندگی خود باید با دیگران ارتباط داشته باشد و چنان که برا ی رفع نیازهای مادی و معنوی خود نیاز به ارتباط، تعاون و هم کاری با دیگران دارد. در صورت عدم برقراری ارتباطات سالم و سازنده، اهد فروپاشی پیوندهای اجتماعی خواهیم بود به طوری که عواقبی چون تنهایی، بیماری های روحی و روانی و ... در جامعه را به دنبال خواهد داشت . بنابراین به کارگیری آیین مردم داری بهترین شیوه برا ی رسیدن به جامعه ای مملو از صفا و رسیدن به موفقیت های شغلی و سازمانی است

در این تتحقیق  این آداب در قران و نهج البلاغه را مورد بررسی قرار می دهیم . رعایت ادم چه در رفتارهای اجتماعی و چه در کلام، رعایت آداب معاشرت بین مرئوس و رییس ، گشاده رویی و گذشت از توصیه های اسلام می باشد که به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :