پنج شنبه - 2018 ژوئن 21 - 8 شوال 1439 - 31 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 191090
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1395 13:55
تعداد مشاهدات : 199

مدرسه علميه امام خميني(ره)

برگزاري كلاس اخلاق در مدرسه علميه امام خميني(ره)

در اين كلاس سركار خانم خاني ضمن خوش آمد گويي به طلاب به جايگاه حوزويان در جامعه اشاره نموده و عنوان داشتند هر طلبه نماينده اسلام است
در آغاز سال تحصيلي كلاس هاي اخلاق در بدو ورود براي طلاب سال اول با هدف آشنايي با جايگاه حوزه هاي علميه و طلاب در جامعه و چگونگي حفظ اين جايگاه توسط طلاب برگزار گرديد.


در اين كلاس سركار خانم خاني ضمن خوش آمد گويي به طلاب به جايگاه حوزويان در جامعه اشاره نموده و عنوان داشتند هر طلبه نماينده اسلام است و به نوعي مبلغ فرامين الهي محسوب مي شود پس بايد نهايت دقت را دراعمال و رفتار خود داشته باشد. وظيفه طلاب فقط درس خواندن وكسب نمره نيست علاوه برافزايش علم بايد عمل به آموخته ها را نيز در رأس كارهاي هود قرار دهيم .
دراين مسير بايد خود را به زي طلبگي كه همانا ساده زيستي و پرهيز از اسراف و زياده روي در امور زندگي و نيز در نظر داشتن رضايت خداوند در انجام اعمال مي باشد بيايراييمو بكوشيم تا سرباز و نماينده اي خوب براي اسلام باشيم.


ايشان در ادامه  افزودند: آنچه وجودش در يك طلبه بسيار حايز اهميت است داشتن خلق نيك و اخلاق حسنه و امانتداري است . چرا كه مجهز بودن به اخلاق نيكو سبب جذب سايرين به دين و تشويق به رعايت مسائل ديني در جامعه مي شود. طلبه خوش خلق همواره  الگوي نيكويي براي دوستان و خويشان خود بوده و مشوق خوبي براي هدايت سايرين خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :