يکشنبه - 2018 اکتبر 21 - 11 صفر 1440 - 29 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 190611
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1393 12:23
تعداد بازدید : 198

تحقیق پایانی- مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع)

آثار و راه کارهای کسب رضایتمندی از زندگی در آیات و روایات

مسئله رضایت از زندگی از موضوعاتی است که قابل بحث در علوم مختلف همچون جامعه شناسی، روانشناسی و همین طور اخلاقی و عرفانی است.

 

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

آثار و راه کارهای کسب رضایتمندی از زندگی در آیات و روایات

 

1393

محدثه بارانی

فرزانه نامی فرد طهرانی

محمد روحی

راهکارها، رضایتمندی از زندگی ، تقوا ، خودسازی، آیات، روایات

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

مسئله رضایت از زندگی از موضوعاتی است که قابل بحث در علوم مختلف همچون جامعه شناسی، روانشناسی و همین طور اخلاقی و عرفانی است. در این تحقیق با رویکرد جامعه شناسی و با استناد به آیات و روایات به آن پرداخته شده است.

رضایت از زندگی یکی از دغدغه ها و ضروریات زندگی انسان است چه بسا کسانی که فاقد امکانات زندگی انداما از احساس رضایت برخوردارند. بررسی راههای کسب رضایت موجب کسب آگاهی در این زمینه می گردد. احساس رضایتمندی یا نارضایتی به دلیل آنکه یک حس درونی است ریشه در چگونگی تفکر انسان دارد پس باید برای رسیدن به رضایت در تفکر تجدید نظر کرد. و برای رسیدن به این حس درونی راهکار های مختلفی وجود دارد از جمله خندیدن، خواب کافی، در معرض استرس های ناشی از کسب روزی نبودن و غیره. زمانی که در زندگی صفت رضا پر رنگ باشد انسان راضی به رضا و حکم الهی باشد در زندگی اش غم اندوه و افسردگی نیست. رضایت در زندگی یعنی انسان با سختی ها و مصیبت ها کنار بیاید اعتراض نکند دعا و توکل  کند. این پژوهش با هدف کاربردی و از نوع توصیفی و تحلیلی بوده و جمع آوری مطالب به صورت متنی و کتابخانه ای می باشد و در سه فصل تهیه و تنظیم گردیده است. خداوند انسان را به گونه ای آفریده است که از زندگی خود راضی باشد و آرامش واقعی به درون او راه پیدا کند و این امر حاصل نمی شود مگر با اطاعت از اوامر الهی که موجب رضایت خداوند می باشد.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :