پنج شنبه - 2018 اکتبر 18 - 8 صفر 1440 - 26 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 190553
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1395 8:24
تعداد بازدید : 201

مدرسه علمیه حضرت قاسم بن الحسن

گزارش افتتاحیه مرکز مدیریت

مقام معظم رهبری: حوزه های علمیه باید خود را در خدمت نظام ببینند. من به شما طلبه های جوان و نوجوانی که تازه وارد حوزه ها شده اید حسرت می خورم. شما وظیفه دارید ، خوب درس بخوانید- مباحثه کنید- تحقیق کنید- در مسائل روز بصیرت داشته باشید و از زمانه خود عقب نمانید حوزه های علمیه نباید بگویند به مسائل نظام کاری نداریم.وظیفه ی من و شما خیلی سنگین هست0( هم از لحاظ تحصیل ، هم از لحاظ تدین ، تلاوت قران)

بسم الله الرحمن الرحیم

 

گزارش افتتاحیه حوزه های علمیه خواهران

شروع  مراسم : 9 صبح

برنامه ها : تلاوت قران کریم _ سرود جمهوری اسلامی ایران _ سخنان رهبر معظم _

گزیده ای از سخنان رهبری حفظه الله

حوزه های علمیه باید خود را در خدمت نظام ببینند. من به شما طلبه های جوان و نوجوانی که تازه وارد  حوزه ها شده اید حسرت می خورم. شما وظیفه دارید ، خوب درس بخوانید- مباحثه کنید- تحقیق کنید- در مسائل روز بصیرت داشته باشید و از زمانه خود عقب نمانید

حوزه های علمیه نباید بگویند به مسائل نظام کاری نداریم.وظیفه ی من و شما خیلی سنگین هست0( هم از لحاظ تحصیل ، هم از لحاظ تدین ، تلاوت قران)

در مورد لباس روحانیت : کسانی که لباس روحانیت می پوشند ، بدانند کار سنگینی است . این عمامه خیلی سنگین است به مجردی که عمامه می گذارید ،سیر سوال و تکذیب شروع می شود.امامت مسجد خیلی مهم است. در هر شبانه روز حداقل باید یک وعده بعد نماز حرف بزنید.(افکار را روشن کنید ، افراد را با حقایق آشنا کنید). جوانان این سده خیلی مشتاق هستند که از مسائل دینی مطلع شوند ، از من  وشما در قیامت سوال می شود که از فرصت جوانان مشتاق و مایل به دانستن چه استفاده کردید

متن  سخنان آیت الله اعرافی ( مدیر حوزه های علمیه )

ایشان ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور علما و اساتید وطلاب فرمودند : حوزه های علمیه باید چلچراغ فروزان در راه هدایت ایران و جهان باشندشکوفایی و پیشرفت حوزه تهران نه تنها در تهران، ایران بلکه در همه ی ایران اثر گذار است.

ویژگی های حوزه علمیه

1 )   حوزه های علمیه تسلسل و وحدت دارند

2)  حوزه های علمیه باید به عمق وآگاهی رسیده اند. یک آقای پزشک می گفت من 2 سطر از مکاسب را مبنای تحقیقم قرار دادم و به تولید علمی رسیده ام .

3شمول علمی در عرصه های مختلف

4)  روح اخلاق و آداب و سنت های اهل بیت ع

5) حوزه های علمیه ذاتا سیاسی هستند

متن سخنان آیت الله نوری همدانی

راه کارهایی در مورد ایجاد حوزه موفق بیان فرمودند :

1)حوزه باید طلاب را یک یک بشناسند

2 ) وظیفه ی دوم ارتباط با آنهاست

3) تربیت فقهاست

در پایان دعا کردندو احادیثی در خصوص علم آموزی ایراد فرمودند


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :