دوشنبه - 2018 ژولاي 16 - 4 ذيقعده 1439 - 25 تير 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 190378
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1395 5:10
تعداد مشاهدات : 391

برگزاری جلسه دفاع از پایان نامه « تأثیرات گفت و گوی صحیح در شخصیت انسان از دیدگاه آیات و روایات» در مجتمع کوثر

برگزاری جلسه دفاع از پایان نامه « تأثیرات گفت و گوی صحیح در شخصیت انسان از دیدگاه آیات و روایات» در مجتمع کوثر

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، جلسه دفاع تحقیق پایانی با موضوع « تأثیرات گفت و گوی صحیح در شخصیت انسان از دیدگاه آیات و روایات» از طلاب سطح۲ مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثربرگزار شد. رضایی، معاون پژوهش کوثر، گفت: تحقیق پایانی فرشته رنود، از طلاب سطح ۲ با موضوع « تأثیرات گفت و گوی صحیح در شخصیت انسان از دیدگاه آیات و روایات» با راهنمایی خانم کرات و با داوری خانم دکتر ارفع موفق به کسب نمره 19/5 شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، جلسه دفاع تحقیق پایانی با موضوع « تأثیرات گفت و گوی صحیح در شخصیت انسان از دیدگاه آیات و روایات» از  طلاب سطح۲ مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثربرگزار شد.

رضایی، معاون پژوهش کوثر، گفت: تحقیق پایانی فرشته رنود، از طلاب سطح ۲ با موضوع « تأثیرات گفت و گوی صحیح در شخصیت انسان از دیدگاه آیات و روایات» با راهنمایی خانم کرات و با داوری خانم دکتر ارفع موفق به کسب نمره19/5 شد.

وی، در توضیح عنوان این پایان نامه به چکیده آن اشاره کرد و اظهار داشت: پژوهش حاضر با عنوان تأثیرات گفت و گوی صحیح در شخصیت انسان از منظر آیات و روایات است. انسان به دلیل زندگی اجتماعی و بنا بر فطرت، ناگزیر از بهره مندی از ابزار زبان و گفت و گو است. گفت و گو به معنای گفت و شنود که در برگیرنده هر نوع ارتباط بین اشخاص و گروه ها برای فهم بیشتر و رسیدن به اندیشه مشترک است.

گسترش روزافزون ابزارهای ارتباطی و تبلیغاتی مانند ماهواره و شبکه های اجتماعی، موجب ارتباطات کلامی ناسالم می گردد که تأثیرات منفی بر شخصیت افراد می گذارد، از این رو، در ارتباطات فردی و اجتماعی برای بالابردن قدرت تفکر و تغییر و اصلاح رفتار نیازمند گفت و گوی صحیح هستیم تا تأثیرگذاری آن بر شخصیت افراد بیشتر گردد.

معاون پژوهش مجتمع کوثر، در ادامه خاطر نشان کرد: گفت و گوی صحیح در شخصیت فردی انسان در حوزه اندیشه که سبب بالابردن قدرت تفکر، تقویت عزت نفس و خردورزی می شود و در حوزه احساس، شادی و آرامش فرد را فراهم می نماید. در حوزه رفتار که در برگیرنده اصلاح اعمال و کسب محبوبیت است، اثرات مثبت برجای می گذارد. هم چنین در شخصیت اجتماعی در خانواده که به عنوان نهاد کوچکی از اجتماع شمرده می شود، اثرات مثبتی در حوزه اندیشه و احساس و رفتار، مانند؛ تکریم شخصیت، ایجاد انگیزه، مشارکت در تصمیم گیری و رضایت و سازگاری دارد و تأثیرات آن در جامعه مانند؛ وحدت و تحکیم پیوند اجتماعی و حل اختلافات ظهور پیدا می کند. شیوه پژوهش حاضر، توصیفی- تحلیلی است که جمع آوری اطلاعات بر اساس اسناد ومدارک معتبر علمی و دینی از طریق منابع کتابخانه ای است.

 گفتنی است، این جلسه ۱۴ شهریور ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :