پنج شنبه - 2018 اکتبر 18 - 8 صفر 1440 - 26 مهر 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 190377
تاریخ انتشار : 14 شهریور 1395 3:58
تعداد بازدید : 331

برگزاری جلسه دفاع پایان نامه سطح دو با موضوع «پیش نیازهای تربیت توحیدی بر اساس آیات قرآن کریم» در مجتمع کوثر

برگزاری جلسه دفاع پایان نامه سطح دو با موضوع «پیش نیازهای تربیت توحیدی بر اساس آیات قرآن کریم» در مجتمع کوثر

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر ، رضائی معاون پژوهش کوثر از برگزاری جلسه دفاع پایان نامه با موضوع «پیش نیازهای تربیت توحیدی بر اساس آیات قرآن کریم» خبر داد. رضایی، معاون پژوهش کوثر، گفت: تحقیق پایانی مریم محمودی از طلاب سطح۲ با موضوع «پیش نیازهای تربیت توحیدی بر اساس آیات قرآن کریم» و با راهنمایی دکتر وحیدی و با داوری خانم دکتر ارفع موفق به کسب نمره ۱۹ گردید. به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر ، رضائی معاون پژوهش کوثر از برگزاری جلسه دفاع پایان نامه با موضوع «پیش نیازهای تربیت توحیدی بر اساس آیات قرآن کریم»  خبر داد.

رضایی، معاون پژوهش کوثر، گفت: تحقیق پایانی  مریم محمودی از طلاب سطح۲ با موضوع «پیش نیازهای تربیت توحیدی بر اساس آیات قرآن کریم» و با راهنمایی دکتر وحیدی و با داوری خانم دکتر ارفع موفق به کسب نمره ۱۹ گردید.

وی، در توضیح عنوان این پایان نامه به چکیده آن اشاره کرده و گفت: هدف اصلی خداوند از آفرینش جهان و ارسال سفیران الهی، تربیت انسان ها به گونه ای است که، تنها و تنها یک موثر حقیقی را در عالم دیده، و صرفا از او تبعیت نمایند، تا به کمال نهایی خود برسند. اما غفلت انسان در مسیر حرکت خود، موجب انحراف از مسیر اصلی شده، و دشمنان بشریت نیز از خلا موجود بیشترین بهره را برده، و با صرف وقت، مال، و نیروی فراوان قصد دارند بر عمق این انحراف بیافزایند؛ تا جایی که انسان مسیر سقوط را با سرعت با گام های خود سپری کند.

رضائی، در ادامه خاطر نشان کرد: بروز کنش های اخلاقی و رفتاری مغایر با فرهنگ اصیل اسلامی، نمونه بارزی از این حرکت نزولی است، که نشان از بروز بحران وسیع، در عرصه شناخت و اعتقاد دارد. رفع بحران وهدایت انسان در مسیر الهی که "تربیت توحیدی" نامیده می شود؛ مستلزم وجود مقدمات ضروری یا همان پیش نیاز در " تربیت دینی" می باشد و وجود این پیش نیاز ها به معنای ایجاد تغییراتی اساسی در سه عرصه شناخت، اعمال و خصایص خلقی است که در ضمن پژوهش حاضر به بررسی مطالب فوق پرداخته شده است و مصادیق آن را در قرآن کریم و روایات بررسی شد محصول پژوهش حاضر این است که طبق آیات قرآن کریم نیز وجود پیش نیاز ها شرط اصلی رسیدن به تربیت توحید است و با فراهم سازی تنها بخشی از مقدمات و رها سازی بخشی دیگر، تحقق چنین تربیتی امکان پذیر نمی باشد.

ایشان، در پایان واژه های کلیدی این تحقیق را تربیت، دین، تربیت دینی، تربیت توحیدی، پیش نیازبیان کرد.

 گفتنی است، این جلسه ۱۴ شهریور ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :