سه شنبه - 2018 اکتبر 23 - 13 صفر 1440 - 1 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 188136
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1395 12:2
تعداد بازدید : 244

مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

برگزاری همایش صلح زیبا در حوزه کریمه اهل بیت علیهم السلام

پی ریزی اعلامیه جهانی حقوق بشر و مبانی نظری حقوق بشر غربی بر اساس اومانیسم، پلورالیسم و نسبیت گرایی استهمایش «صلح زیبا ؛ در تبیین حقوق بشر اسلامی »  با هدف ارائه الگویی مطلوب در جهت حمایت از حقوق و کرامت انسان ها، و استکبارستیزی و حمایت از مظلومین عالم ، هم زمان با میلاد با سعادت بانوی کرامت ؛ حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها  و همچنین روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی در حوزه کریمه اهل بیت علیهم السلام در روز دوشنبه 1395/5/11با همکاری مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ، برگزار گردید .


در این همایش استاد قانعی با تبیین مبانی حقوق بشر اسلامی این پرسش را مطرح ساختند  که کاستی های مبانی نظری اعلامیه جهانی حقوق بشر نسبت به مبانی نظری حقوق بشر اسلامی چیست؟ در پاسخ به این پرسش، توجه نکردن به فطرت بشر، غفلت از رابطه انسان و جهان آفرینش و غفلت از رابطه انسان با خداوند را از کاستی های مهم موجود در مبانی نظری اعلامیه جهانی حقوق بشر مطرح کردند.


پی ریزی اعلامیه جهانی حقوق بشر و مبانی نظری حقوق بشر غربی بر اساس اومانیسم، پلورالیسم و نسبیت گرایی است و درصورتی که پی ریزی حقوق بشر اسلامی و مبانی نظری حقوق بشر اسلامی بر اساس : 1. مبانی متوسط شامل شرع (کتاب و سنت)، عقل و سیره عقلا، به شرطی که مورد انکار معصوم علیهم السلام قرار نگرفته باشد؛ 2. مبانی عمیق شامل خدا محوری، کرامت انسانی و آزادی از بندگی غیر خدا ، می باشد .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :