دوشنبه - 2018 ژوئن 18 - 5 شوال 1439 - 28 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187798
تاریخ انتشار : 17 تیر 1392 9:46
تعداد مشاهدات : 188

تحقیق پایانی -مدرسه علمیه نورالزهرا

شخصیت شناسی و رسالت حضرت زینب (سلام الله علیها) در تداوم قیام عاشورا

بررسی نقش حضرت زینب (سلام الله علیها) در تداوم قیام عاشورا موضوع اصلی این پژوهش می باشد. این موضوع از جهت تبارشناسی تاریخی از اسلام با معرفی شخصیت و رسالت حضرت زینب (سلام الله علیها) در واقعه ی عاشورا و بعد از آن می باشد. زینب (سلام الله علیها) به عنوان شخصیت دوم واقعه ی کربلا و فریادگر بزرگ عاشورا، با صبر و تحمل بی مانند خود، در اوج عظمت و تقوا و استقامت توانست رسالت خود را به بهترین شکل انجام دهد و از مکتب اسلامی و ولایت حقه ی امامان (علیهم السلام) دفاع کند. و اوج شکوفایی ایشان در دفاع از اسلام پس از شهادت حسین بن علی (علیهما السلام) و چگونگی حضور اجتماعی و سیاسی ایشان را پس از جربان نهضت عاشورا مورد بررسی قرار گرفته است. از نقش زینب کبرای (سلام الله علیها) و خطبه های او و شاهکارهای حماسی و ادبی او از دشت کربلا تا بارگاه کوفه و شام عمل نمود تا از ماندگاری قیام حسینی و اسلام محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) گردید و با روشنگری های خود از کوفه تا مدینه حکومت طاغوت زمان بنی امیه را رقم زد. زینب (سلام الله علیها) پیامبر خون شهدای کربلا و امام حسین (علیه السلام) در نهضت خونین عاشورا است.

مدرسه علمیه نور الزهرا (س)  

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

شخصیت شناسی و رسالت حضرت زینب (سلام الله علیها) در تداوم قیام عاشورا

 

 

 

 

 

17/4/1392


مینا پیر هادی   

خدیجه بوترابی

 

 

فرزانه السادات نیکو برش

شخصیت حضرت زینب (سلام الله علیها)، عاشورا، خطبه ها، رسالت حضرت زینب (سلام الله علیها).

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

بررسی نقش حضرت زینب (سلام الله علیها) در تداوم قیام عاشورا موضوع اصلی این پژوهش می باشد. این موضوع از جهت تبارشناسی تاریخی از اسلام با معرفی شخصیت و رسالت حضرت زینب (سلام الله علیها) در واقعه ی عاشورا و بعد از آن می باشد.

زینب (سلام الله علیها) به عنوان شخصیت دوم واقعه ی کربلا و فریادگر بزرگ عاشورا، با صبر و تحمل بی مانند خود، در اوج عظمت و تقوا و استقامت توانست رسالت خود را به بهترین شکل انجام دهد و از مکتب اسلامی و ولایت حقه ی امامان (علیهم السلام) دفاع کند.

و اوج شکوفایی ایشان در دفاع از اسلام پس از شهادت حسین بن علی (علیهما السلام) و چگونگی حضور اجتماعی و سیاسی ایشان را پس از جربان نهضت عاشورا مورد بررسی قرار گرفته است.

از نقش زینب کبرای (سلام الله علیها) و خطبه های او و شاهکارهای حماسی و ادبی او از دشت کربلا تا بارگاه کوفه و شام عمل نمود تا از ماندگاری قیام حسینی و اسلام محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم) گردید و با روشنگری های خود از کوفه تا مدینه حکومت طاغوت زمان بنی امیه را رقم زد.

زینب (سلام الله علیها) پیامبر خون شهدای کربلا و امام حسین (علیه السلام) در نهضت خونین عاشورا است.

کلیدواژه: شخصیت حضرت زینب (سلام الله علیها)، عاشورا، خطبه ها، رسالت حضرت زینب (سلام الله علیها).


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :