سه شنبه - 2018 اکتبر 23 - 13 صفر 1440 - 1 آبان 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 187791
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1392 8:54
تعداد بازدید : 208

تحقیقپایانی -مدرسه علمیه نورالزهرا

تأثیر اندیشه حضرت امام خمینی (ره)بر بیداری اسلامی

بیداری اسلامی نوعی باور تعمیم یافته، که یکی از منابع و سرچشمه های جنبش اجتماعی است. از زمان پیدایش بیداری اسلامی تا کنون این بیداری همواره موجد جنبش های اجتماعی در سطوح مختلف بوده است. پدیده بیداری اسلامی عبارت است از احیای اسلام، احیای تفکر دینی، بنیادگرایی، اصلاح و موارد مشابه از آن یاد شده و به عنوان یکی از مهمترین و اساسی ترین مسائل در سطح جهان اسلام، خاورمیانه و بین الملل می باشد. و از آنجا که غرب هجوم خود را به هویت جهانی اسلام آغاز کرده ضروری است که رهبران دینی و مسلمانان از ضربه خوردن به جهان اسلام در مقابل این هجوم مقاومت کرده و از شخصیت، هویت و استقلال خود دفاع کنند. هدف از این تحقیق، طرد سلطه طلبی و بازگشت مجدد به جهان بینی و اثبات توانایی شریعت اسلامی و ساختن یک تمدن جدید اسلامی است. در این تحقیق به بیداری اسلامی، ماهیت و جنبش انقلاب و تأثیر آن بر ملل اسلامی با توجه به سیاست و اندیشه های امام خمینی در صدور انقلاب اسلامی و راهکارهای مقابله با ضعف جوامع اسلامی پرداخته می شود.نتایج حاصل از این تحقیق، بیداری اسلامی در سراسر کشورهای اسلامی، مبارزه با قدرت های بیگانه و استعماری است.

مدرسه علمیه نور الزهرا (س)  

عنوان اثر

سال دفاع

نام و نام خانوادگی طلبه

نام و نام خانوادگی استاد راهنما

نام و نام خانوادگی استاد داور

واژگان کلیدی

 

تأثیر اندیشه حضرت امام خمینی (ره)بر بیداری اسلامی

 

 

 

12/11/1392

 

سمیه وظیفه میرحسينلو

 

خدیجه بوترابی   

 

فرزانه سادات نيكو برش

بیداری، بیداری اسلامی، اندیشه، امام خمینی، صدور انقلاب، سلطه طلبی

چکــیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــده

بیداری اسلامی نوعی باور تعمیم یافته، که یکی از منابع و سرچشمه های جنبش اجتماعی است. از زمان پیدایش بیداری اسلامی تا کنون این بیداری همواره موجد جنبش های اجتماعی در سطوح مختلف بوده است.

پدیده بیداری اسلامی عبارت است از احیای اسلام، احیای تفکر دینی، بنیادگرایی، اصلاح و موارد مشابه از آن یاد شده و به عنوان یکی از مهمترین و اساسی ترین مسائل در سطح جهان اسلام، خاورمیانه و بین الملل می باشد. و از آنجا که غرب هجوم خود را به هویت جهانی اسلام آغاز کرده ضروری است که رهبران دینی و مسلمانان از ضربه خوردن به جهان اسلام در مقابل این هجوم مقاومت کرده و از شخصیت، هویت و استقلال خود دفاع کنند.هدف از این تحقیق، طرد سلطه طلبی و بازگشت مجدد به جهان بینی و اثبات توانایی شریعت اسلامی و ساختن یک تمدن جدید اسلامی است.

در این تحقیق به بیداری اسلامی، ماهیت و جنبش انقلاب و تأثیر آن بر ملل اسلامی با توجه به سیاست و اندیشه های امام خمینی در صدور انقلاب اسلامی و راهکارهای مقابله با ضعف جوامع اسلامی پرداخته می شود.نتایج حاصل از این تحقیق، بیداری اسلامی در سراسر کشورهای اسلامی، مبارزه با قدرت های بیگانه و استعماری است.

کلیدواژگان: بیداری، بیداری اسلامی، اندیشه، امام خمینی، صدور انقلاب، سلطه طلبی.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :