سه شنبه - 2018 ژوئن 19 - 6 شوال 1439 - 29 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 181633
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1395 15:55
تعداد مشاهدات : 311

مدرسه علمیه کریمه اهل بیت علیهم السلام

استمرار جریان بعثت و جاهلیت

نه « اسلام متحجر » نه « اسلام آمریکایی » فقط « اسلام ناب محمدی »
هم زمان با سالروز بعثت پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد(صلی الله علیه وآله وسلم) مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی در تهران و جمعی از خانواده های شهدا با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به استمرار دو جریان «بعثت» و «جاهلیت» از صدر اسلام تاکنون، شاخصه ی اصلی جریان بعثت را «خردورزی هدایت یافته به وسیله ی پیامبران الهی» و مهمترین شاخصه ی جریان جاهلیت را «شهوت و غضب» دانستند و گفتند: امروز مهم ترین وظیفه ی امت اسلامی، مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی آمریکا است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیشتاز جریان بعثت در راهی که امام بزرگوار (رحمه الله) آغازگر آن بودند، بدون هراس از قدرت ها به حرکت خود ادامه خواهد داد.
حضرت آیت الله خامنه ای ضمن تبریک مبعث پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه وآله وسلم) به امت اسلامی و ملت بزرگ ایران، با استناد به آیات قرآن به تبیین مفهوم عمیق بعثت پرداختند و گفتند: مبعث، عید برانگیختگی و روز رجوع به فطرت الهی و زندگی همراه با «عقلانیت، آزادگی، عدالت و بندگی خدا» است و وظیفه ی پیامبران الهی، هدایت انسان ها به سوی این فطرت پاک و اندیشه ورزی در چارچوب دستورات خداوند متعال و توحید است.
ایشان با اشاره به نیاز همیشگی بشریت به تعالیم بعثت، جریان جاهلیت را جبهه ی مقابل بعثت برشمردند و افزودند: جریان جاهلیت متعلق به دوران پیامبر (صلی الله علیه وآله وسلم) نیست بلکه جبهه ای استمراریافته در مقابل اندیشه ورزی هدایت شده به وسیله ی پیامبران است که امروز نیز با استفاده از علم و فناوری و در شاکله ای جدید، ظهور یافته است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه شهوت، غضب و نفسانیات، شاخصه های اصلی جریان جاهلیت است، خاطرنشان کردند: نتیجه ی عملکرد جبهه ی جاهلیت همواره رنج، محنت و تحقیر بشریت و کشتار میلیون ها انسان و غارت منابع ملت ها و فساد بوده که نمونه ی بارز آن دو جنگ بین الملل است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به بروز دو جریان جاهلیت و بعثت در سطوح فردی، اجتماعی و بین المللی، گفتند: اگر در سطح بین المللی رفتار قدرتمندان در چارچوب خردِ هدایت شده به وسیله ی پیامبران باشد، دنیا به یک گونه خواهد بود و اگر رفتار آنها در چارچوب نفسانیات، قدرت طلبی و فتنه انگیزی باشد، دنیا به گونه ی دیگری خواهد بود.
ایشان لگدمال شدن ملت ها در زیر چکمه ی استعمار را یکی دیگر از نمونه های بارز عملکرد جریان جاهلیت دانستند و با اشاره به تاراج منابع و به خاک سیاه نشستن هند بر اثر ده ها سال استعمار انگلیس، خاطرنشان کردند: جنگ ها و فتنه هایی که امروز در منطقه ی غرب آسیا در جریان است نیز نتیجه ی عملکرد جبهه ی جاهلیت و شیطان است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جریان صهیونیستی حاکم بر جهان، نمونه ی بارز سیستم سازی شیطان ها است، گفتند: وضعیت کنونی دنیا نتیجه ی حاکمیت شبکه ی وسیع سرمایه داران صهیونیست است که حتی بر دولتی همانند آمریکا غلبه و نفوذ دارد و به قدرت رسیدن جریان ها و احزاب منوط به پیروی و تبعیت از این جریان صهیونیستی است.
حضرت آیت الله خامنه ای ریشه ی اصلی حرکت های عظیم امت اسلامی و ایران و همچنین بیداری اسلامی را مقابله با حاکمیت جریان فاسد صهیونیستی دانستند و افزودند: بر همین اساس، امروز «اسلام ستیزی، ایران ستیزی و شیعه ستیزی» از سیاست های قطعی آمریکا و دولت های وابسته به آن است.
ایشان، هوشیاری و بیداری ملت ایران و ملت های اسلامی در مقابل حرکت فسادگرانه ی قدرت ها را عامل اصلی عصبانیت آنها برشمردند و خاطرنشان کردند: به همین علت است که ایران به دلیل مخالفت با سیاست های آمریکا در منطقه، تهدید به تحریم می شود زیرا آنها جمهوری اسلامی را مانع سیاست های فزون طلبانه ی خود در منطقه می دانند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه نتیجه ی حاکمیت جبهه ی جاهلیت و قدرت های شیطانی، «طغیان و طاغوت» است، گفتند: جریان جاهلیت و طاغوت با بمب اتم موجب مرگ صدها هزار انسان در هیروشیما می شود اما بعد از گذشت سال های متمادی، همچنان حاضر به عذرخواهی نیست و زیرساخت های عراق و افغانستان و کشورهای دیگر را نابود می کنند ولی به روی خود نمی آورند.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه آغازگر جنگ و حرکت نظامی علیه هیچ کشوری نبوده است اما مواضع خود را با صدای بلند اعلام کرده و اعلام خواهد کرد.
ایشان با اشاره به تعابیر امام بزرگوار (رحمه الله) که «اسلام متحجر» را در کنار «اسلام آمریکایی» قرار دادند و این دو اسلام را در مقابل «اسلام ناب» دانستند، افزودند: گروه های فاسد و مفسدی که امروز به نام اسلام بدترین و فجیع ترین جنایت ها را انجام می دهند، مورد حمایت و پشتیبانی قدرت های غربی هستند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: غربی ها به ظاهر ائتلاف ضد داعش تشکیل داده اند اما در واقع حامی این جریان هستند و در چارچوب اسلام ستیزی، در تبلیغات خود از آنها به عنوان «دولت اسلامی» نام می برند تا وجهه ی اسلام را تخریب کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به گسترش حرکت اسلامی، با وجود اسلام ستیزی جریان جاهلیت خاطرنشان کردند: حرکت اسلامی که با تشکیل نظام اسلامی در ایران قوی تر و عمیق تر شده است، به حرکت خود ادامه خواهد داد و قطعاً پیروز خواهد شد.
ایشان با تأکید بر لزوم توکل بر خداوند و نهراسیدن از توطئه ها و تهدیدهای قدرت ها گفتند: امروز همه ی امت اسلامی اعم از مردم، نخبگان و مسئولان در قبال حرکت اسلامی و مقابله با جریان جاهلیت وظائفی بر دوش دارند که اگر این وظایف را انجام دهند از اجر و ثواب الهی برخوردار خواهند شد و هر کسی هم که به وظایف خود عمل نکند، حرکت اسلامی متوقف نخواهد شد و به مسیر خود ادامه خواهد داد زیرا نصرت اسلام و مسلمین در نهایت، قطعی است.
امام خامنه ای 1395/2/16   http://farsi.khamenei.ir


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :