پنج شنبه - 2018 ژوئن 21 - 8 شوال 1439 - 31 خرداد 1397
Delicious facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 181528
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1395 13:33
تعداد مشاهدات : 206

مدرسه علميه امام خميني(ره)

متن تقدير مدير يت محترم مدرسه علميه امام خميني(ره) از اساتيد و همكاران

ثنا و ستايش مخصوص ذات پاك آفريدگاري است كه بشر را آفريد
صبحي دگر دميد و نيامدي آقا! 
سالي دگر رسيد و نيامدي آقا !  
پس كِي دوباره درس تو و عشق مي شود آغاز  !  
من داشتم هزار اميد و نيامدي آقا !    
غيبت زياد شد ، به گمانم عقب مانده ايم ز درس
من برگه ام دوباره مانده سفيد و نيامدي آقا !

ثنا و ستايش مخصوص ذات پاك آفريدگاري است كه  بشر را آفريد و سپس در جايگاه رفيع معلم قرار گرفت و به انسان آنچه نمي دانست آموخت.

اين ايام مبارك و فرخنده كه به نام هفته معلم نامگذاري شد را به اساتيد عزيز تبريك مي گويم و سعادت و توفيقات روز افزون را براي همه ي شما سروران عزيزخواستارم.

و همينطور گرامي ميداريم ياد و خاطره فيلسوف متفكر علامه مطهري و مقام شهداي معلم و شهداي هسته اي را و اميدواريم كه خداوند به علو درجات اين اساتيد گرانقدر بيافزايد .در كتابي از استاد مطهري آمده است كه روزي حضرت عيسي به حواريون گفتند: من خواهش و حاجتي دارم اگر قول مي دهيد را برآوريد بگويم، حواريون گفتند: هرچه امر كنيد اطاعت مي كنيم. حضرت عيسي از جاي خود حركت كرد و پاهاي يكايك آن ها را شست، حواريون در خود احساس ناراحتي كردند ولي چون قول داده بودند خواهش عيسي را پذيرفتند تسليم شدندو عيسي پاي همه را شست  و همين كه كار تمام شد حواريون گفتند تو معلم ما هستي شايسته بود ما پاي تو رامي شستيم نه تو پاي ما را. عيسي فرمود اين كار را كردم تا به شما  بفهمانم از همه مردم سزاوارتر به اينكه خدمت مردم را به عهده بگيرد عالم است . اين كار را كردم تا تواضع كرده باشم و شما درس تواضع را فرا بگيريد و بعد از من عهده دار تعليم و ارشاد مردم مي شويد ، راه و روشتان را تواضع و خدمت به خلق قرار دهيد ، اساسا حكمت در زمين تواضع رشد مي كند نه در زمين تكبر  همانگونه  كه گياه در زمين  نرم رشد مي كند نه در زمين سخت كوهستان.

بي ترديد هرآنكه آموختن را برعهده گرفته ادامه دهنده ي مسير انبيا و اوصيا خواهد بود و به همان ميزان مسئول و پاسخگو در محضر الهي است

گاهی خدا می خواهد با دست تو دست دیگر بندگانش را بگیردوقتی دستی را به یاری می گیری بدان که دست دیگرت در دست خداست. بیشمارند آنهایی که نامشان آدم است...ادعایشان آدمیت...کلامشان انسانیت...رفتارشان صمیمیت...حال، من دنبال كسي میگردم که...تنها صاف باشد و صادق...هیچ نگوید...فقط همان باشد که سایه اش میگوید....صاف و یکرنگ....

عزيزانم آنقدر با ارزشيد که همیشه در کنار خود جایی برایتان خالی میگذارم و منتظر میمانم و در لحظه لحظه ي زندگي ام به شما مي انديشم و زندگی ام را تصفیه كرده ام تا هر چه می ماند خوبی هایتان باشد وهر چه می بینم زیبایی باشد.

سختی ها را درز گرفته ام تا هر چه آسان گرفتن است رو بیفتد.

همكاران عزيزتر از جانم ، شما كه همچون" گندميد "یعنی یک دنیا برکت و نعمت ، كساني كه نبودن شان همچون گندم ، سبب قحطی و گرسنگی است ،و من چه  خوشبختم که خوشه های طلائی گندم دراطرافم موج میزند ، مهربانى تان را قدر میدانم وآنرا در سیلوی جان نگهداری خواهم کردوسلامتي وجودتان را كه اينقدر عاشقانه وجودم را تمنا می کنید از خالق هستي طلب مي كنم. چرا كه زیبایی هارا چشم میبیند و مهربانیها را دل.چشم فراموش میکند ولی دل هرگز….پس بدانيد تا زمانی که دل زنده است فراموش نخواهید شد.

از شما كه در مسير زهد وتقوا و دوري از مسائل دنيوي گام نهاده ايد التماس دعا جهت تعجيل در ظهور آقا امام زمان (عج) و مؤفقيت هاي روز افزون در در مكتب ايشان را طلب مي نمايم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :